Aktualnie jesteś tutaj:     home » Współpraca » Dotacje na działalność
A A A

Dotacje na działalność

Osoby bezrobotne mogą ubiegać się o bezzwrotne dotacje z Urzędu Pracy na otwarcie działalności gospodarczej. Dofinansowanie PUP realizowane jest ze środków Funduszu Pracy i stanowi obecnie najpopularniejszą i najlepiej ocenianą przez ZOPR formę aktywnego przeciwdziałania bezrobociu. Zalety tego rodzaju dotacji na rozpoczęcie działalności to:

- Dofinansowanie na rozpoczęcie działalności jest w pełni bezzwrotne – czyli otrzymanej dotacji z PUP nie trzeba oddawać.
- Dotacja otrzymywana jest z góry – czyli dofinansowanie z Urzędu pracy otrzymuje się przed przystąpieniem do otwarcia firmy, a więc nie trzeba najpierw przeprowadzać wydatków z własnych źródeł, jak ma to miejsce w przypadku większości dotacji unijnych.
- Szybka procedura – dotacje z Urzędu Pracy dla bezrobotnych można pozyskać szybko, porównując np. z wieloetapowymi projektami realizowanymi w ramach PO KL 6.2, gdzie pełna procedura począwszy od dnia złożenia dokumentów (wniosek, biznes plan), aż do realnie otrzymanych pieniędzy zazwyczaj przekracza pół roku. W przypadku dofinansowania PUP na otwarcie firmy całkowita procedura zamyka się zazwyczaj w 1,5 miesiąca.

Nasza firma specjalizuje się w dotacjach z Urzędu Pracy na otwarcie własnej firmy. Masz pomysł na biznes? Jesteś osobą bezrobotną zarejestrowaną w Urzędzie Pracy? Możemy pomóc ci poprawnie przygotować przekonujący wniosek, oraz wartościowy biznes plan. Gwarantujemy sprawną i fachową obsługę. Dla tych którzy chcą samodzielnie przygotować swoje dokumenty oferujemy biznes plan wzór – przygotowany właśnie pod kontem dofinansowania PUP.

wniosek Kapitał Ludzki W ramach programu Kapitał Ludzki realizowanego w z funduszy unijnych które otrzymuje Polska w okresie: 2007 – 2013 realizowana jest pomoc dla osób planujących rozpocząć działalność gospodarczą w postaci bezzwrotnych dotacji w kwocie 40 000,00 zł. Tego rodzaju dofinansowanie nieco trudniej pozyskać niż dotacje PUP, a pełna procedura trwa średnio około 8 miesięcy, kwota dofinansowania jest jednak przeszło dwukrotnie wyższa niż w przypadku dotacji z Urzędu Pracy.
Nasza firma oferuje fachową pomoc w zakresie przygotowywania wniosku pod Kapitał Ludzki właśnie pod wspomnianą dotacje na otwarcie firmy. Rozbudowany wniosek pełni tutaj zazwyczaj jednocześnie funkcję biznes planu, który decyduje ostatecznie o przyznaniu dotacji danemu wnioskodawcy. Biorąc pod uwagę iż średnio jedynie co czwarta osoba która przejdzie fazę szkoleń otrzymuje dotacje, posiadanie profesjonalnie przygotowanego wniosku pod Kapitał Ludzki staje się sprawą kluczową. Dla tych którzy chcą samodzielnie przygotować swoje dokumenty oferujemy wzorcowy gotowy wniosek pod dotacje PO KL 6.2.
Instytucja

dolnośląskie: Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy
lubelskie: Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie
lubuskie: Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze
kujawsko-pomorskie: Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu
łódzkie: Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi
małopolskie: Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie
mazowieckie: Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie
opolskie: Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu
podkarpackie: Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie
podlaskie: Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku
pomorskie: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
śląskie: Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach
świętokrzyskie: Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach
warmińsko-mazurskie: Wojewódzki Urząd Pracy w Olsztynie
wielkopolskie: Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu
zachodniopomorskie: Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie

Jak wypisać wniosek do Urzędu Pracy, kilka porad:

1. prostota i zwięzłość wypowiedzi przy wypełnianiu wniosku (zarówno wy jak i urzędnik nie musi mieć, mieć wyższego kierunkowego wykształcenia by pisać i czytać biznesplany, dlatego jak piszcie wszystko wręcz “łopatologicznie” co wam i urzędowi ułatwi pracę.)

2. schludny wygląd wniosku, czyli wydrukowany (widziałem wnioski wypełnianie ręcznie, wyglądają beznadziejnie i nie wzbudzają dobrego pierwszego wrażenia, na miejscu urzędnika poczułbym się zlekceważony, będąc zmuszonym od odczytywania kogoś “krzaczków”)

3. rzetelność i dokładność w przekazywaniu informacji (informacje przekazujcie rzetelnie i dokładnie, wszędzie gdzie możecie potwierdzić swoje doświadczenie “papierem” załączcie go, uwiarygodni to was w oczach urzędu, że poważnie podchodzicie do sprawy.

4. jak czegoś nie wiecie, dzwońcie i pytajcie się urzędu, są po ty by wam pomóc, na stronach internetowych można znaleźć czasem, przykłady wypełniania wniosków.

5. po wypełnieniu wniosku, dajcie go do przeczytania osobie trzeciej, która nie wiem po co i na co wam ta dotacja, jeśli czegoś nie zrozumie to znaczy, coś za mało jasno wyjaśniliście. zredagujcie to raz jeszcze.

Pobierz wniosek

W razie wszelkich pytań pozostajemy do dyspozcyji pod numerami telefonów:
tel. 503-085-095,
tel. 513-080-068
tel. 55 261 34 06
e-mail info@taniaodziez.com.pl 

Jesteś zainteresowany współpracą na terenie Polski lub za granicą?
Zapraszamy do kontaktu - Zadzwoń +48 513 080 068
 
Odzież używana:
Outlet:
Aktualności:
MASAI przyjechala nowa dostawa...
Na początku roku otrzymaliśmy nowa dostawę prosto z Anglii odzieży z najnowszych kolekcji. Odzież sprzedawana na kilogramy w opakowaniach po 20 kg
&Other Stories nowe modele już od 13.02.2017. Zapraszamy bardzo ładny i wartościowy pakiet.
Indywidualne podejście
Szeroka
oferta
Terminowa realizacja
Doświadczona kadra
IFS POLAND
Historia
Firma dzisiaj
Działalność
Certyfikaty
Lokalizacja
Kontakt

Aktualności
MASAI nowa dostawa
Missguided oraz TU
&Other Stories nowe modele już....
polska marka w naszej ofercie...
ul. Harcerska 6A
82-500 Kwidzyn, POLAND
VAT: PL 5811808508
tel. +48 503 085 095 (PL, ENG)
tel. +48 513 080 064 (PL, ENG)
tel. +48 511 158 595 (RUS, PL)
email. info@ifs-poland.com
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się:  
Copyright by IFS Poland 2014 - All rights reserved    Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Polityki prywatności Cookies
outlet Marks Spencer Jarosław, outlet PUMA Pyrzyce, hurtownia outlet Śrem